Değerli Öğrenciler,

 

AKÜ Veteriner Fakültesi güçlü altyapısı ve sahip olduğu deneyimli akademik kadrosu ile ülkemizin önemli hayvancılık merkezlerinden olan Afyonkarahisar’da, ilimize, bölgemize ve ülkemize, kendi ilgi alanı çerçevesinde, hizmet etmekte ve pozitif katkı sağlamaktadır. Kaliteyi ön planda tutan fakültemiz ülke ve dünya şartlarına uygun bir eğitim anlayışı benimsemiştir. Yaklaşımımız ve planlamalarımız tamamen öğrenci odaklıdır. Üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde, Veteriner Fakültesi olarak, sektör dahilindeki önemli kuruluşlarla işbirliğimiz her geçen gün artarak devam etmektedir. Amacımız sizleri reel hayata olabildiğince hazırlamak ve fakülte sonrası yaşamınıza donanımlı göndermektir.

Unutmayınız; toplumun her kesiminde başarı elde etmiş Veteriner Hekimleri aramızda görmek mümkündür. Siyasette, bürokraside, ticarette, karar verici mevkilerde Veteriner Hekimler, dün olduğu gibi bugün de, vardır ve var olmaya devam edecektir. Veteriner Fakültemiz mezunları da saydığım bu alanların hemen hepsinde yer almaktadır ve başarı sağlamıştır. Mezunlarımızla ilişkilerimiz, dün olduğu gibi yarınlarda da en üst düzeyde devam edecektir.

Veteriner Hekimlik mesleğinin ne kadar değerli olduğu hepimizin malumudur. Kısa bir araştırma ile bu durum rahatlıkla ortaya konabilir. Mezunlarımız birçok sahada iş bulabilmektedir. İstatistik Kurumu verilerine göre Veteriner Hekimlik istihdam oranı en yüksek meslekler arasında yer almaktadır. Sadece hayvan sağlığı ile değil, direkt olarak insan sağlığı ile de ilgili olan mesleğimiz, gıdadan, ilaca, tarladan sofraya, kışladan, kampüse birçok alanda vardır.

Öğrenci, yanısıra mezun ilişkilerine de fakülte olarak son derece önem vermekteyiz. Sizlerle aramızda kurulan güçlü bağın şehrimize, bölgemize, ülkemize ve dünyaya entegre olmamız yönüyle son derece önemli olduğunu biliyoruz. Bu bağlamda; öğrencilerimizin, mezunlarımızın ve tabi ki çok kıymetli Afyonkarahisar halkının desteğini her daim beklemekteyiz. Bu husus fakültemizin gelişimi ve hak ettiği yere en kısa sürede ulaşması için bir gerekliliktir. Bir ve beraber olunabilirse AKÜ Veteriner Fakültesi, öncelikle hayvancılığın merkezi olan Afyonkarahisar’ımız ve sonrasında ise bölgemiz ve ülkemiz için kısa sürede ciddi bir katma değer aracı olmaya namzettir.

Önümüzdeki dönemde, imkanlarımız dahilinde, çiftliğimizde, süt ünitemizde ve hayvan hastanemizde üretim desteklenecek, yenilenme sağlanacak, altyapı imkanları geliştirilecek, yukarıda da bahsettiğim üzere, üniversite-sanayi işbirliğine fakültemiz açısından önem verilecek, proje bazlı bir gelişim modeli benimsenecektir.

Çok kıymetli öğrenci arkadaşlarım; her daim aziz ve büyük Milletimizin emrinde ve hizmetinde bulununuz. Biliniz ki Milli ve Manevi değerlerine sahip çıkan toplumlar ancak yükselirler. Her adımınızı lütfen düşünerek atınız. Aklınızı ve fikrinizi kimsenin iradesi altında bırakmayınız. İşinizi en doğru şekilde yapınız ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sadık birer vatandaşı olunuz.

Kapımız siz değerli öğrenci arkadaşlarıma her daim açıktır.

 

Prof. Dr. Turan Civelek

Dekan

12 Kasım 2015, Perşembe 4504 kez görüntülendi