Tarihçe

Veteriner Fakültesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde Milli Eğitim Bakanlığı'nın 28 Haziran 1995 tarih ve 16923 sayılı yazısı üzerine 2809 Sayılı Kanunun Ek 30'uncu maddesine göre Bakanlar Kurulunun 4 Temmuz 1995 tarihinde alınan kararıyla kurulmuştur.

Tanıtım
Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesi; 1995 yılında kurulmuş ve ilk öğrencilerini 1997 yılında kabul etmiştir. Öğrenciler 5 yıllık öğrenim hayatları boyunca temel bilimler, pre-klinik, klinik, gıda hijyeni ve teknolojisi ve zootekni-hayvan besleme alanlarında öğrenim görmektedirler.

Fakülte, modern bina ve laboratuvarlardan oluşmuştur. Ana kampüs dışında kampüse 7 km uzaklıkta Hayvancılık Araştırma Merkezi vardır. Ulusal ve uluslararası birçok proje sürdürülmektedir. 

Fakülte politikası olarak uluslararası işbirliklerine öncelik vermekteyiz. Fakülte olarak uluslararası projelerde yer almaya gönüllü bir kadroya sahibiz. 

Bunlara ek olarak Afyonkarahisar ili hayvancılık sektörü ile Türkiye’de tanınmış bir kenttir. Veteriner Fakültesi’nin de sanayi, hayvan yetiştiricileri, yetiştirici birlikleri ve gönüllü kuruluşlar ile güçlü bağları vardır.